Preč je doba, v ktorej hračky deti iba zabavili, aby si od nich rodičia oddýchli. V súčasnosti razia odborníci trend, aby rodičia svojim ratolestiam kupovali nielen hračky, ktoré ich zabavia, ale  taktiež aj niečo naučia. Samozrejme, že výber konkrétnej hračky závisí od veku dieťaťa, ale vo všeobecnosti sa hračky, ktoré deti aj učia, volajú edukatívne a interaktívne. Ak ste o týchto názvoch ešte nepočuli, nerobte si z toho ťažkú hlavu, spoločne si na ne posvietime.

Dieťa už od svojho útleho veku potrebuje byť stimulované psychicky aj fyzicky, táto stimulácia zaručí, že dieťa sa bude správne vyvíjať a jeho motorika sa bude rapídne zlepšovať. Toto pomáhajú rozvíjaťobľúbené edukatívne hračky. Ale ako správne vybrať túto hračku? Najdôležitejší je vek a v akom stupni vývoja dieťa je, preto musíme prihliadať na vekové odporúčanie konkrétnej hračky. Že tomu neveríte? Dnes už výrobcovia hračiek spolupracujú s detskými psychológmi a odborníkmi, takže vekové odporúčania na hračkác nie sú len tak pro forma.

Ďalej je dôležité, aby ste začali učiť deti od základov, vyberte dieťaťu hračku, ktorá ho naučí spoznávať farby, číslá či písmená v závislosti od jeho veku. Pre 1,5 ročné dieťa je predsalen na abecedu ešte príliš skoro. Dajte prednosť viacfarebným hračkám, dieťa si ich obľúbi a učiť sa, bude pre neho zábava. Snažte sa aj o to, aby vaša ratolesť mala viac  ako jednu edukatívnu hračku, nech má čo najviac podnetov na správnu stimuláciu a vývoj. Bezpečnosť by mala byť pri detských hračkách hneď na prvom mieste, takže žiadne ostré hrany, špice či časti, ktoré sa dajú prehltnúť.

Interaktívne hračky, podobne ako edukatívne, tiež pomáhajú deťom v rozvoji a učení sa – rozvíjajú ich predstavivosť, zlepšujú motoriku, zdokonaľujú sluch, hmat a aj logické myslenie. Pri ich kúpe postupujeme rovnako ako pri edukatívnych hračkách. Na tomto odkaze si môžete vybrať interaktívnu či edukatívnu hračku, ktorou pomôžete vašej ratolesti v správnom vývoji.

Inzercia