vinekdPôstna ponuka podujatí na tento týždeň zahŕňa Víkend v kláštore bratov dominikánov v Košiciach, tiež Konferenciu pre animátorov či  Modlitbové stretnutie rozvedených. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

  1. Deň modlitby a pôstu za pokoj vo sveteSvätý Otec vyhlásil na 23. február Deň modlitby a pôstu za pokoj vo svete: „Vzhľadom na tragické pretrvávanie konfliktných situácií v rozličných častiach sveta, pozývam všetkých veriacich k osobitnému Dňu modlitby a pôstu za pokoj, a to 23. februára, v piatok Prvého pôstneho týždňa. Obetujeme ho osobitne za obyvateľov Konžskej demokratickej republiky a Južného Sudánu. Tak ako pri iných podobných  príležitostiach, pozývam aj bratov a sestry nekatolíkov a nekresťanov pripojiť sa k tejto iniciatíve takými formami, aké budú považovať za vhodné, a teda všetci spoločne.“ 
  2. Víkend v kláštore. Rehoľa Dominikánov pozýva mužov vo veku od 17 do 34 rokov zažiť víkend v kláštore bratov dominikánov v Košiciach. Okrem „bežného“ kláštorného režimu bratia Dominikáni pripravili pre návštevníkov zaujímavý duchovný program. Víkend v kláštore sa uskutoční od piatka 23. do nedele 25. februára v dominikánskom kláštore v Košiciach.
  3. Konferencia pre animátorovSte aktívni vo svojej farnosti, spoločenstve a hľadáte povzbudenie? Pracujete s mladými a hľadáte inšpiráciu? Chcete zažiť spoločenstvo? Tak príďte na Konferenciu pre animátorov, kde zažijete ešte viac! Podujatie sa bude konať v sobotu 24. februára 2018 od 9:00 do 16:00 v priestoroch Arcidiecézneho centra pre mládež v Prešove. V programe je zahrnutá modlitba, adorácia, rôzne workshopy, prednášky hostí na tému a samozrejme sv. omša.
  4. Modlitbové stretnutie rozvedenýchV nedeľu 25.2.2018 o 15:00 sa v kostole Dobrého Pastiera na Solinkách uskutoční výročné Modlitbové stretnutie rozvedených. Modlitbové stretnutie začína modlitbou Korunky Božieho milosrdenstva, pokračuje verejnou tichou adoráciou do 16:00 a rozjímaním nad Božím slovom do 17:00. Stretnutie bude zavŕšené malým agape. Stretnutie bude za účasti otca Romana Seka.
  5. Samozrejme,  nie každý má čas a chuť navštíviť nejaké podujatie. Myslíme aj na týchto ľudí a pre nich máme tip na knihu na pôstMichal Zamkovský – Spovedal som Slovensko. Michal Zamkovský rozpráva o ľudových misiách, spovedaní, nerestiach Slovákov, o problémoch a výzvach rodiny, charizmatikoch aj politike a dva zaujímavé článkyROZHODNUTIE fantastickej Naste Kuzminovej: TOTO sa fanúšikom nebude páčiť a Ako dobre prežiť pôst.
Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.