prednaska_obrPoprad 5. septembra – Do novozriadenej farnosti Poprad – Juh zavíta 27. septembra 2018 bývalý kaplán farnosti Poprad Jozef Marhefka a autor knihy Blažený človek, ktorej obsahom sú rozjímania nad žalmami 1 – 41. O 18:30 h bude v tamojšom Kostole sv. Cyrila a Metoda sláviť svätú omšu a po nej bude nasledovať prednáška na tému “Žalmy – škola modlitby” (o cca 19:15 h). Po nej sa budú môcť záujemcovia osobne stretnúť s autorom knihy na autogramiáde v priestoroch kníhkupectva Aletea.
Jozef Marhefka pochádza z obce Reľov, študoval v kňazskom seminári v Spišskej Kapitule a v roku 2007 bol vysvätený za kňaza. Ako novokňaz pôsobil v Trstenej, neskôr vo farnosti Liptovská Teplička a Poprad. Jeho terajším pôsobiskom je Stará Ľubovňa. K osobnému štúdiu žalmov ho priviedli ťažkosti, s ktorými zápasia mnohí pri modlitbe breviára a uvedomujú si, že žalmy sú inšpirované Duchom Svätým, no často ich bezducho odrecitovávame. A tak z otázok a osobnej reflexie vznikla kniha Blažený človek, ktorá môže byť prínosom pre ľudí, ktorí chcú preniknúť do hĺbky a krásy žalmov. Na stretnutie s ním pozýva Kníhkupectvo Aletea v spolupráci s novozriadenou farnosťou Poprad – Juh pri príležitosti vydania knižnej novinky Žalmy – škola modlitby.

Kníhkupectvo Aletea funguje od roku 2014 v Poprade na sídlisku Juh a od svojho vzniku zorganizovalo prednášky s rôznymi kresťanskými autormi ako sú Jozef Maretta, Marián Kuffa, páter Elias Vella či česká teologička Kateřina Lachmanová, informovala Stanislava Mišlinská z Kníhkupectva Aletea.