Grékokatolícky kňaz a exorcista Jozef Maretta hovorí o tom, ako málo sa dnes hovorí o statočných politikoch a o dobročinných podujatiach. Ako málo sa o pomoci a dobrote. Namiesto toho z každej strany sa na nás tlačia informácie o streľbách, nehodách, haváriách, o tom, ako niekto niečo vytuneloval a vykradol, čítame o samovraždách alebo aj o padlých kňazoch Otec Maretta: „Diabol rád píše o kňazoch. Kňazi a lietadlá majú spoločnú mediačnú kampaň. Píše sa o nich a natáča, keď spadnú. Spadne lietadlo, všetci o tom vieme. Padne nejaký kňaz, celý svet o tom vie.”  Celý príhovor otca Marettu si môžete pozrieť na videu.

Video bolo natočené v rámci projektu Misie filmomProjekt Misie filmom je tvorený skupinou katolíkov, ktorí chcú budovať Božie kráľovstvo využívaním svojich darov –  vyrábajú voľne šíriteľné videá s katechézami, prednáškami, kázňami či svedectvami. Na videách môžete počuť aj duchovných spríkrov ako o. Elias Vella, o. Jozef Marettta, o. Marián Kuffa alebo o. Michal Zamkovský.

Otec Jozef Maretta je známy exorcista a obľúbený autor kníh na tému exorcizmus. Môžete ho stretnúť aj na jeho seminároch Zbav nás ZléhoOtcovi Marettovi je aktuálne možné zasielať otázky, ktoré budú spolu s odpoveďami publikované knižne.