imrich degroKníhkupectvo Aletea v spolupráci s rímskokatolíckou farnosťou Poprad – Juh organizuje dňa 25. októbra prednášku na tému „Okultizmus – áno alebo nie?“ Prednášajúcim je exorcista z Košickej arcidiecézy Imrich Degro, ktorý bude hovoriť o tom, aký má dopad okultizmus na život kresťana a aké rôzne praktiky môžno považovať za okultné. Po ukončení prednášky bude možné položiť otázky, na ktoré odpovie košický exorcista a bude možnosť osobne sa stretnúť s hosťom v priestoroch kníhkupectva Aletea.

Program sa začne svätou omšou o 18.30 h. v kostole sv. Cyrila a Metoda, po ktorej bude nasledovať prednáška so začiatkom o 19.15h. V priestoroch kníhkupectva Aletea bude hneď nato prebiehať autogramiáda a čas na osobné stretnutie s hosťom Imrichom Degrom.

Imrich Degro je katolíckym kňazom pôsobiacim v Košickej arcidiecéze. Od roku 1997 prednášal na Teologickom inštitúte v Košiciach. V súčasnosti prednáša na Teologickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku dejiny filozofie, filozofickú antropológiu, filozofiu Boha a personalizmus.

V roku 2002 ho košický arcibiskup poveril službou exorcizmu pre individuálne prípady a v roku 2010 mu bola pôsobnosť rozšírená na celú Košickú arcidiecézu. Imrich Degro zároveň pôsobí ako duchovný asistent v Spoločenstve svätého Michala archanjela v Košiciach.