P15Na Národné stretnutie mládeže P15, ktoré sa uskutoční od 31. júla do 2. augusta 2015 v Poprade, sa už prihlásilo vyše dvetisíc mladých ľudí. Okolo 400 z nich tvoria dobrovoľníci. Pridá sa k nim i vyše tristo rehoľníkov. Vyplýva to z oficiálnej štatistiky, ktorú oznámil registračný tím P15. Rada KBS pre mládež a univerzity, ktorá podujatie organizuje s tímom dobrovoľníkov, zároveň upozorňuje, že záujemcovia majú posledných sedem dní na prihlásenie.Registrácia je možná len on-line prostredníctvom webstránky www.narodnestretnutiemladeze.sk.

“Aktuálne evidujeme viac než dvetisíc mladých ľudí. Pozývame aj ďalších. Prihlásiť sa dá vyplnením formulára na oficiálnej stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk. Z organizačných dôvodov do 14. júla 2015. Po tomto dátume sa dá registrovať na mieste, ale bez možnosti získať ubytovanie a stravu,” hovorí Ondrej Chrvala, hlavný zodpovedný za prípravu P15. Nadväzuje na akciu podobných rozmerov s názvom R13, ktorá sa konala v roku 2013 v Ružomberku. Išlo o alternatívu pre tých, ktorí nemohli vycestovať na Svetové dni mládeže v Rio de Janeira. Navštívili ju tisícky mladých zo Slovenska, Čiech, Poľska, Ukrajiny, Maďarska, Litvy a Talianska.

Ďalšie informácie o registrácii je možné postupne nájsť na webstránke www.narodnestretnutiemladeze.sk. Aktuálne je možné navštíviť celé podujatie (spolu s ubytovaním a stravou) za 30 €. Lacnejšie vstupy majú k dispozícii zdravotne postihnutí. Dobrovoľníci zaplatia za celý prípravný týždeň pred akciou a podujatie 15 eur. Novinkou je možnosť zakúpiť si vstupenku na jeden deň. Neplnoletí účastníci budú musieť mať súhlas rodičov. Registrácia je platná po uhradení a prijatí registračného poplatku, pokyny pre platbu nájdu záujemcovia na webe.

Komunikačný tím P15

Kontakt pre médiá: Michal Lipiak, zodpovedný za médiá P15
Kontakt: +421(0)908 640 836 / E-mail: lipiak@kbs.sk

http://www.narodnestretnutiemladeze.sk/