ssvVino Víno je obľúbený nápoj na Slovensku aj vďaka viacerým oblastiam s vhodnými podmienkami na pestovanie viniča. Počas mesiaca september prichádza Spolok sv. Vojtecha vo svojich predajniach s ponukou omšového vína Karpatská perla za zvýhodnenú cenu 3,10 € (biele) a 4,30 € (červené).

Omšové víno je čistý prírodný produkt, ktorý sa podľa predpisov Katolíckej cirkvi vyrába z viniča použitím iba prirodzených metód, bez dosládzania muštu cukrom a bez pridávania vody. Výrobca musí, už od prvého ošetrovania viniča, k nemu pristupovať s vedomím, že z neho bude zbierať hrozno na výrobu liturgického vína.

 Riaditeľ Spolku sv. Vojtecha Ivan Šulík o pôvode vína povedal: „Spolok sv. Vojtecha má v ponuke iba kvalitné vína, akými sú vína Karpatská perla s chráneným označením pôvodu Malokarpatská vinohradnícka oblasť.“

Veltlínske zelené 2011, biele, suché, neskorý zber má svetlozelenú až zelenožltú farbu. V jeho sviežej ovocnej vôni aj v chuti možno nájsť exotické ovocie, horké mandle i kvetinové-muškátové tóny. Červené víno André 2008 suché, neskorý zber má intenzívnu granátovočervenú farbu a ovocnú vôňu, čo je typické pre túto odrodu. Dominuje v nej najmä kôstkové ovocie.

Omšové víno používajú predovšetkým kňazi pri bohoslužbách, no jeho kvalita rovnako obohatí nedeľný obed alebo rodinnú oslavu. „Výberom tohto vína osvedčenej značky a kvality chceme poukázať na skutočnosť, že toto víno môže spríjemniť aj sviatočný obed či slávnostnú večeru,“ dodáva riaditeľ SSV Ivan Šulík.

Cena 3,10 eur za biele omšové víno Veltlínske zelené 2011 a 4,30 eur za červené omšové víno André 2008 platí v predajniach Spolku sv. Vojtecha od 1. do 30. septembra 2014. Predajne Spolku sv. Vojtecha nájdete v mestách Banská Bystrica, Bratislava,Čadca, Humenné, Košice, Michalovce, Nitra, Nové Zámky, Partizánske, Prešov, Prievidza, Púchov, Rožňava, Ružomberok, Snina, Spišská Nová Ves, Šaštín, Topoľčany Trenčín, Trnava, Tvrdošín, Žilina.

(inzercia)