Pôst je pre veriacich naozaj pestrým časom. Viac si pripomíname Kristove utrpenie, obetu, ale zároveň aj jeho nesmiernu lásku. Rovnako “pestrý” bude v Cirkvi aj nasledujúci týždeň. Čaká na vás napríklad prednáška o vzťahoch, chvíle strávené v modlitbe a s rodinou súčasne, alebo naplno kultúrne využitý čas. Čo si už ale vyberiete vy, je len na vás. Pri rozhodovaní vám možno pomôže aj dnešný výber troch zaujímavých kresťanských podujatí od internetového portálu VÝVESKA.SK, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

1. Päť jazykov lásky 

Zaujíma vás, ako by ste mali prejaviť lásku vašim blízkym, aby sa cítili milovaní? Alebo naopak, túžite spoznať váš vlastný “jazyk lásky”? Odhaliť tajomstvo piatich jazykov lásky podľa Garyho Chapmana budete môcť už na štvrtkovej prednáške o. Mareka Uličného. S všetkými, ktorí túžia túto tému spoznať viac sa stretne na spoločnej sv. omši o 18.30 vo štvrtok 23. marca v kostole sv. Cyrila a Metoda na sídlisku Juh v Poprade. Hneď po skončení sv. omše bude nasledovať prednáška na spomínanú tému: 5 jazykov lásky.plagat zima

2. Rodinná krížová cesta 

Pôst je časom, kedy sa celé spoločenstvo veriacich stretáva pri modlitbe krížovej cesty. Ponuku na takýto spôsob modlitby prichádza aj od spoločenstva laikov pri Redemptoristoch Shekinah, ktorí vás aj vašich najbližších pozývajú na “Rodinnú krížovú cestu”.Tá sa uskutoční v sobotu 25. marca od 16.00 hodiny na Kalvárii na Urpíne v Banskej Bystrici. Spoločná modlitba začne stretnutím na 1. zastavení krížovej cesty na kalvárii.

ass

3. Chcela by som letieť – premiéra 

Tanec, ktorý sprevádza hovorené slovo a hudba. To budete môcť zažiť na premiére najnovšieho diela Tanečného divadla ATak, ktorý nesie názov: “Chcela by som letieť”. Tešiť sa môžete na tanečno-divadelné stvárnenie života blahoslavenej Zdenky Schellingovej, ale aj na originálnu skomponovanú hudbu, ktorú pripravila Tvorivá skupina Poetica Musica. Premiéru tohto vystúpenia si budete môcť vychutnať v nedeľu 26. marca v Dome kultúry Zrkadlový háj v Bratislave, o 19. hodine.

atak

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.