svieckova2018final2Dnešné pozvánky spája téma ochrany života. Dňa 25. marca si pripomenieme Deň zápasu za ľudské práva, kedy sa na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave konala sviečková manifestácia. Život je najdôležitejšie ľudské právo a môžeme si to pripomenúť na Púti za život v Rajeckej Lesnej, na  Benefičnom koncerte na život v Bratislave ako aj na  Manifestácii za život a spravodlivú spoločnosť pre všetkých. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

  • Púť za život. Fórum života v spolupráci so Žilinskou diecézou a farnosťou Rajecká Lesná pozýva na Púť za život do Baziliky Narodenia Panny Márie v Rajeckej Lesnej, ktorá sa bude konať v sobotu 17. marca. Program začne o 16.00 eucharistickou slávnosťou, ktorej bude predsedať žilinský diecézny biskup Mons. Tomáš Galis, v programe púte vystúpi hudobné zoskupenie Lámačské chvály a rómsko-slovenská gospelová kapela F6. Podujatím sa oficiálne začína tohtoročná kampaň 25. marec – Deň počatého dieťaťa.
  • Benefičný koncert na život. Na podporu témy ochrany života komorný Orchester ZOE so sólistami Hildou Gulyasovou a Matejom Bendom predstaví dielo Stabat Mater od J. B. Pergolesiho. Benefičný koncert na život sa uskutoční v pondelok 19. marca o 19.00 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Programom bude sprevádzať Daniel Hevier.
  • Manifestácia za život a spravodlivú spoločnosť pre všetkých. Organizátori Spoločenstvo Ladislava Hanusa (SLH) a Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku (HFI) pozývajú na občiansku manifestáciu za život a spravodlivú spoločnosť pre všetkých – 30 rokov od sviečkovej manifestácie. Organizátori nechcú zostať len pri spomienkach, chcú vyjadriť postoj, ako si predstavujú spravodlivú spoločnosť na Slovensku a aktualizovať tak odkaz sviečkovej manifestácie pre dnešok. Manifestácia sa uskutoční v stredu 21. marca o 17.00 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.
  • „Výchova a vzdelávanie k ochrane života a jeho zmyslu“ je názov jubilejného XX. ročníka medzinárodnej konferencie Vyber si život, ktorá sa uskutoční v dňoch 23. – 24. marca 2018 v Rajeckých Tepliciach ako jedno z hlavných podujatí v rámci kampane 25. marec – Deň počatého dieťaťa.
  • (V zátvorke medzi riadkami si dovolím dodať, že Manifestácii za život a spravodlivú spoločnosť pre všetkých otvára sériu podujatí, ktoré sú oslavou 30. výročia Sviečkovej manifestácie – ide napr. o piatkový Sviečkový sprievod k pamätníku Sviečkovej manifestácie, sobotnú rekonštrukciu Policajného zásahu alebo nedeľné spomienkové stretnutie).

Nehodno opomenúť ani zaujímavé kresťanské články, ktoré sa nesú slovenským internetoml: Novéna odovzdanosti – v čom je jej sila? alebo Myšlienky pápeža Františka k pôstnej očiste: Nezabudnime na to najdôležitejšie. Nakoniec tu máme pre Vás aj knižné novinky. Obľúbený slovenský biblista prof. František Trstenský pripravil  brožúrku, ktorá ponúka sedem základných pravidiel pri čítaní Svätého písma a nesie názov Vezmi a čítaj. Brožúrku pripravil aj zahraničný autor Max Lucado. Knižôčka Bojuje za vás obsahuje 40 povzbudivých biblických citátov a modlitieb do dennodenných zápasov. Informácie o aktuálnych kresťanských akciách, podujatiach a zaujímavých článkoch vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.