bezdak

Slovenská katolícka charita („SKCH“) pripravila v prvú adventnú nedeľu 29. novembra 2015 zbierku materiálnych vecí, ktorá prebehla v desiatich kostoloch v centre Bratislavy v spolupráci s iniciatívou Kto pomôže. Počas nedeľnej zbierky sa tak podarilo vyzbierať 11 vriec čiapiek, 14 vriec prikrývok, 6 vriec ponožiek a 10 vriec topánok. Darované veci odovzdajú pracovníci SKCH  migrantom v záchytných táborochŠentilj a Gornja Radgona v Slovinsku tento týždeň.

Dobrovoľníci počas nedele prijímali od darcov časti zimného oblečenia, ktoré vždy pomôžu a zahrejú v zimných mesiacoch. Patrili medzi ne ponožky, prikrývky, rukavice, čiapky, šály, zimné ponožky a zimná obuv. Ľudia mohli odovzdať vybrané oblečenie po dopoludňajších svätých omšiach v desiatich kostoloch v Starom Meste Bratislavy.
Slovenská katolícka charita ďakuje všetkým dobrovoľníkom, zásluhou ktorých dokázala zbierku v prvú adventnú nedeľu zrealizovať a rovnako aj darcom, ktorí sa zapojili, aby uľahčili prežiť studené obdobie iným.

Ľudia môžu naďalej podporiť prácu a projekty SKCH v oblasti utečencov prostredníctvom ľubovoľného peňažného príspevku na číslo účtu 2945463097/1100, VS 229 pre utečencov v zahraničí bez geografického rozlíšenia a VS 230 pre pomoc utečencom na území SR a ich integráciu.

Informovala Bernadetta Múdra, Manažér pre komunikáciu a PR