rosary_childrenOktóber je známy ako mesiac modlitby sv. ruženca a zároveň mesiac misijí. Pri tejto príležitosti máme pre Vás aj ponuku duchovných akcií. Čaká nás akcia Milión detí sa modlí ruženec, Misijná nedeľa na hore Butkov a distribučná premiéra filmu KAPELA.Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Milión detí sa modlí ruženec

Aj tento rok v októbri, v mesiaci modlitby svätého ruženca, Vám dávame do pozornosti akciu pod názvom Milión detí sa modlí ruženec. Organizuje ju pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej cirkvi. Dňa 18. októbra sa Slovensko pripojí k takmer 70 krajinám, kde sa deti zjednotia v modlitbe za pokoj a jednotu vo svete, v ktorom je viac ako 40 krajín sužovaných prebiehajúcim ozbrojeným konfliktom. V školách, škôlkach, kaplnkách a kostoloch, detských nemocniciach a sirotincoch, utečeneckých táboroch, doma, kdekoľvek, kde sa o 09.00 hod. miestneho času budú práve nachádzať, sa hlasy nevinných obetí nepokojov a katastrof aj hlasy detí žijúcich v mieri spoja do jedného. Pozývame preto aj všetkých rodičov, starých rodičov, trpiacich a chorých, aby sa spolu s deťmi zapojili vo štvrtok 18.10 do tejto iniciatívy vo svojich domovoch alebo farnostiach a tak spoločne reagovali na výzvu Panny Márie, ktorá nás vyzýva k modlitbe ruženca.

Misijná nedeľa 2018 na hore Butkov

Tretia októbrová nedeľa je už tradične známa ako Misijná nedeľa alebo aj ako Svetový deň misijí. Tohto roku pripadne na 21. októbra a na Slovensku sa budeme modliť a finančne podporovať misie v Etiópii. Pri tejto príležitosti Vás pozývame na Misijnú púť na horu Butkov za Ladcami do Skalného sanktuária Božieho milosrdenstva. Púť sa bude konať v predvečer misijnej nedele, teda v sobotu 20. októbra 2018. Program začína krížovou cestou o 14.00 hod, po nej nasleduje modlitba korunky Božieho milosrdenstva a o 15.30 hod. svätá omša. Srdečne Vás pozývame modliť sa za Etiópiu a prežiť spoločenstvo na požehnanom mieste.

Nový dokumentárny film KAPELA (distribučná premiéra)

Pozývame Vás na distribučnú premiéru dokumentárneho filmu KAPELA, ktorá sa uskutoční 24. októbra v kine Lumiere v Bratislave o 19.30 hod. Tento dokumentárny film je voľným pokračovaním divácky úspešného kinematografického dokumentu Všetky moje deti. Režisér vo filme Kapela sleduje ďalšie osudy svojich rómskych hrdinov. Organizačne veľmi šikovný a remeselne nadaný Stano Čonka s pomocou farára M. Kuffu ešte nedávno pomáhal stavať v osade jednoduché murované domčeky. Teraz je manažérom novovznikajúcej kapely a snaží sa zo všetkých síl, aby „jeho chlapci sa presadili na veľkom pódiu“ a ukázali svoj talent. Je to silný príbeh, plný tragikomických peripetií o chlapcoch z Veľkej Lomnice, ktorí sa rozhodli zmeniť svoj život. Elektrizujúcou hudbou, nespútanou energiou a vrodeným talentom si podmania aj Vás.
Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.