sunsetZ množstva duchovne obohacujúcich a inšpiratívnych akcií na najbližšie obdobie dnes pre Vás vyberáme podujatia ku kampani “Deň počatého dieťaťa”, pozvánku na Inšpiratívnu konferenciu K.R.O.K. a prednášku “Downow syndróm – máme sa ho báť?”. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Inšpiratívna konferencia K.R.O.K. 2019

Pozývame Vás na 6. ročník inšpiratívnej konferencie K.R.O.K., ktorá sa bude konať vo štvrtok 14. marca od 18:00 hod. v Dome kultúry v Trstenej. Konferencia opäť privedie na scénu osobnosti vytrvalo kráčajúce za svojimi cieľmi, ktoré prispievajú ku krajšiemu svetu okolo seba, prinášajú nové pohľady, nápady, inšpirácie. Môžete sa tešiť na ľudí, ktorí zmenili svoj život tým, že K.R.O.K. vpred a vytrvalo kráčajú vo svojich rozhodnutiach ďalej. Tento rok budú hosťami konferencie Marián Čaučík, Juraj Bača Katarína Hutyrová, Ondrej Vrábel, Anežka Kováliková a Janka Danišová. Organizátorom konferencie je OZ V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže.

Putovanie za život

V nedeľu 17. marca Vás pozývame zúčastniť sa “Putovania za život” do Rajeckej Lesnej, ktorým sa oficiálne začína kampaň k 25. marcu – Dňu počatého dieťaťa. Ide o pravidelnú duchovnú podpornú akciu  k tejto kampani a putovanie vyvrcholí sv. omšou o 16:00 hod. v Bazilike Narodenia Panny Márie v Rajeckej Lesnej, ktorú bude celebrovať žilinský diecézny biskup Mons. Tomáš Galis. Na sv. omši i na chválach po nej bude hudobne sprevádzať kapela Joel Worship Band. Ďalším podujatím v rámci kampane Dňa počatého dieťaťa je aj Benefičný koncert za život spojený s udeľovaním Ceny Antona Neuwirtha, ktorý sa bude konať v pondelok 18. marca v Primaciálnom paláci v Bratislave. V sobotu 23. marca sa v Žiline uskutoční konferencia Vyber si život s témou “Ochrana života na všetkých úrovniach politiky”, kde vystúpia – Anna Záborská, Erika Jurinová, Daniela Čahojová, Jozef Glassa, Anna Verešová, Branislav Škripek a ďalší. Organizátorom podujatia je Fórum života, o.z..

Downov syndróm – máme sa ho báť?

Diagnóza Downow syndróm sa v poslednom čase stala strašiakom. Mnohé tehotné matky sa pri podozrení na toto ochorenie ocitajú vo veľkom strese. Mnohé nevedia čo robiť, niektoré volia potrat, iné…v tom ostanú samé. Aké je však skutočné medicínske pozadie tejto choroby? Ako sa žije deťom a ich rodinám s touto diagnózou? Máme o tejto chorobe vôbec relevantné informácie? Ak Vás zaujíma táto téma a hľadáte odpovede na mnohé otázky, pozývame Vás v stredu 20. marca o 18:00 hod. do UPeCe v Bratislave na prednášku, kde hlavným hosťom bude vzácna pani profesorka Mária Šustrová, CSc., ktorá sa príde podeliť o svoje skúsenosti z dlhoročnej lekárskej praxe v detskej ambulancii špecializovanej na toto ochorenie. Ďalej privítame Mgr. Zuzanu Krchňavú, ktorá nám objasní sociálne pozadie a prácu s takýmito rodinami a pozvanie taktiež prijala mamička dieťaťa s DS a už dospelý pacient s touto diagnózou.
Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.