popolZačiatkom pôstneho obdobia pre Vás máme pripravené pozvánky na rôzne duchovné podujatia – čakajú nás prednášky pod názvom Pôstne stredy, Duchovné cvičenia pre členov ružencových bratstiev a divadelné predstavenie V Betánii. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Popolcová streda – Pôstne plátno 2019

Už zajtra 6. marca začína 40-dňové pôstne obdobie, a tak pre Vás máme pozvanie do saleziánskeho kostola sv. Jána Bosca v Bratislave – Trnávke, kde práve na Popolcovú stredu otvárajú cyklus prednášok s názvom Pôstne stredy. Každú stredu počas pôstneho obdobia ste všetci srdečne pozvaní na sväté omše o 18:00 hod a následný moderovaný kultúrno-duchovný program. V úvodnom otváracom programe bude uvedená inštalácia Pôstneho plátna. Ide o tradíciu siahajúcu až do stredoveku, kde sa v kresťanských chrámoch počas pôstneho obdobia zahaľovala významná časť presbytéria či oltárov. Táto prax akcentujúca “pôst očí” dnes naberá na renesancii najmä v zahraničí. Počas večera zaznie slovo autorky Kláry Štefanovičovej, kurátora Michala Žáka a direktora saleziánskej komunity dona Tibora Reimera ako aj meditatívna hra na organe v podaní Jána Tkáča.

V BETÁNII – divadelné predstavenie

V dňoch 9. a 10. marca Vás pozývame do kultúrneho centra kresťanov FUGA v Košiciach, kde si budete môcť pozrieť divadelné predstavenie V Betánii. Cez divadlo postavené na SLOVE vstúpite do Lazarovej rodiny, ktorá prechádza skúškou. Pomocou svetla, hudby a tanca je predstavenie dotvorené tak, aby sa v príbehu mohol nájsť ten, kto túži po dobre, kráse a zmysle života. Divadelné predstavenie V Betánii, na ktorého realizácii sa podieľajú mladí zo Saleziánskeho strediska Tri hôrky z Košíc, je inšpirované biblickým príbehom prerozprávaným v knihe „Evanjelium, ako mi bolo odhalené“ od Márie Valtorty.

Duchovné cvičenia vo Františkánskom duchovnom centre v Melčiciach

Do pozornosti Vám dávame aj duchovné cvičenia pre členov ružencových bratstiev, ktoré sa budú konať v dňoch 14. až 17. marca vo Františkánskom duchovnom centre v Melčiciach. Počas duchovných cvičení, ktorými nás budú sprevádzať veľké postavy viery Starého zákona, sa spoločne cez stránky Biblie pozrieme na životný príbeh Abraháma, Jozefa, Mojžiša a Eliáša. V tichu necháme zaznieť SLOVO z horiaceho kríka, stánku stretnutia i cez dar odpustenia a prehĺbenia viery. Organizátorom cvičení je Dominikánske mariánske centrum a viesť ich bude spolupracovník promótora pre ruženec fr. Bruno Donoval OP. Prihlasovanie je možné do 6. marca 2019.
Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.