festivalS prichádzajúcim letom sa začína aj čas festivalov, na jeden z nich by sme Vás chceli pozvať už teraz – festival ZA JAZEROM 2019. Máme pre Vás pozvánku aj na celoslovenskú púť zdravotníkov a nenechajte si ujsť ani svedectvá sýrskej mystičky Myrny Nazzour, ktorá opäť zavíta na Slovensko. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

4. celoslovenská púť kresťanských zdravotníkov

Pozývame Vás na 4. celoslovenskú púť kresťanských zdravotníkov, ktorá sa uskutoční v sobotu 08. júna od 10:00 hod. na známom mariánskom pútnickom mieste v Bazilike Minor Navštívenia Panny Márie na Starých Horách. V programe sú svedectvá, panelová diskusia, svätá omša i obnovenie zasvätenia sv. Kozmovi a Damiánovi. Púť nadväzuje na program Konferencie zdravotníckej etiky a bioetiky v Banskej Bystrici, ktorá sa uskutoční 7. júna. Organizátorom púte je Rada pre pastoráciu v zdravotníctve Konferencie biskupov Slovenska a Subkomisia pre bioetiku KBS a je určená pre kresťanských zdravotníkov, pracovníkov v zdravotníctve a ich rodiny, ako aj pre pacientov a ich príbuzných.

Myrna Nazzour na Slovensku

Pozývame Vás na svedectvá sýrskej mystičky Myrny Nazzour, ktorá v dňoch 12. až 18. júna navštívi Šaštín, Zlaté Moravce, Klokočov, Turzovku, Levoču, Medzilaborce a Sabinov. Myrna Nazzour je stigmatizovaná gréckokatolíčka pochádzajúca z Damašku v Sýrii, ktorá svedčí o svojom poslaní šíriť posolstvá Pána Ježiša a Panny Márie o jednote kresťanov. Navštevuje mnohé štáty sveta, medzi nimi už po niekoľký krát príde aj na Slovensko. Evanjelizačné turné organizuje Inštitút NAPS – Naše aktivity pre Slovensko v spolupráci s Gréckokatolíckym arcibiskupstvom v Prešove, Kongregáciou bratov Tešiteľov z Getseman a jednotlivými farnosťami. Záštitu na evanjelizačným turné prevzal vladyka Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup metropolita.

Festival ZA JAZEROM 2019

Máte aj vy dosť uponáhľaného sveta, ktorý vás tlačí termínmi, zaplavuje starosťami a ukazuje vám len negatívne veci? Nechajte všetky starosti v Božích rukách aspoň na chvíľu a príďte si oddýchnuť na festival Za jazerom 2019, ktorý sa na festivalovej lúke v Šuňave uskutoční už po piatykrát. V dňoch 14. – 16. júna budeme znovu oslavovať Deň otcov spoločne pri príjemnej hudbe, vypočujeme si hodnotné prednášky, zabavíme sa s deťmi a budeme stanovať pri skautskom ohni. Súčasťou programu bude ajRýchlokurz prežitia v manželstve a vyvrcholí tu aj projekt Rádio Lumen spája Lumenrodiny. Tešiť sa môžete aj na Pavla Helana, Martina Haricha, Peter Milenky band, či kapely F6, FOR YOU, Slnovrat a Kapucínov.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.