waycrossMáme pred sebou druhú polovicu pôstneho obdobia, v ktorom by sme Vás chceli aj na Slovensku pozvať na celosvetovú iniciatívu pod názvom Extrémna krížová cesta. Ďalej Vám do pozornosti dáme konferenciu YoDel a seminár O vnútornom uzdravení. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Vnútorné uzdravenie momentu počatia, prenatálneho obdobia a rodových záťaži

V dňoch 05. až 07. apríla sa v Klokočove (okres Michalovce) uskutoční duchovný seminár s evanjelizátorkou a modlitebníčkou Dr. Mary Shaw, ktorá má vyše 20-ročné skúsenosti vo svojej charizme pomáhať ľuďom modlitbou vnútorného uzdravenia. Seminár zameraný na vnútorné uzdravenie momentu počatia, prenatálneho obdobia a rodových záťaží je určený nielen exorcistom, kňazom, lekárom, rehoľníkom a členom modlitbových spoločenstiev, ale aj širokej verejnosti. Súčasťou programu sú prednášky, modlitby, liturgie za oslobodenie a uzdravenie. Seminár organizuje kňaz o. Matúš Marcin, exorcista košickej eparchie.

YoDel – konferencia o nových prístupoch k mladej generácii

Pozývame Vás na konferenciu o nových prístupoch k mladej generácii pod názvom YoDel, ktorá sa uskutoční v dňoch 9. a 10. apríla v Poprade. Ide o konferenciu, kde v strede záujmu stojí mladý človek a výzvy, ktoré práca s mladými ľuďmi prináša. Žijeme v dobe zmien, ktoré sa neustále zrýchľujú. Množstvo zamestnaní zanikne a väčšina takých, v ktorých mladá generácia strávi väčšinu života, ešte ani neexistuje. Menia sa aj spoločenské normy a to, ako dokážeme pracovať s mladými ľuďmi, veľmi ovplyvní, akú spoločnosť budeme spoločne tvoriť. A tak potrebujeme s mladými držať krok, snažiť sa porozumieť svetu, v ktorom žijú a hľadať a skúšať nové cesty a spôsoby, ako ich rozvíjať. Tohtoročný YoDel sa nesie v téme inovácií a demokracie. Rečníkmi na konferencii budú Marián Kolník, Michal Kuzár, Silvia Gallová, Tomáš Pešek, Matúš Bakyta, Pavel Kučera a ďalší.

Extrémna krížová cesta

„Etrémna krížová cesta“ – to je názov celosvetovej pôstnej iniciatívy, ktorá sa od roku 2009 koná v mnohých krajinách sveta. Ide o modlitbu krížovej cesty za nočného pochodu v tichu. Extrémna krížová cesta je inšpirovaná spiritualitou sv. Františka a je opakom tzv. „gaučového“ životného štýlu. Koná sa vždy počas pôstneho obdobia, niekde je to špeciálne na Veľký piatok. Začína sa večernou svätou omšou a pokračuje na vopred pripravených trasách. Na Slovensku Vás pozývame zúčastniť sa tejto špeciálnej krížovej cesty v piatok 05. apríla so začiatkom o 22.00 hod. pri kostole Najsvätejšieho Srdca Ježišovho v Michalovciach-Stráňanoch s dĺžkou trasy 16 km alebo v noci 12. apríla so začiatkom o 18:00 hod. v kostole sv. Margity v Zborove (okr. Bardejov) s dĺžkou trasy 41 km. Táto aktivita je veľkou príležitosťou premýšľať o svojom živote, prekročiť hranice návykov a ísť poza vlastné duchovné a fyzické zóny komfortu. Je šancou na duchovnú premenu.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.