anka_1Záver prázdnin je stále bohatý na ponuku duchovných akcií, z ktorých najväčšia nás čaká na prelome augusta a septembra v Košiciach – Víkend blahorečenia, v Nitre sa bude konať Katolícka charizmatická konferencia “Obnov svoje zázraky” a v Dudinciach Hontfest 2018. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Víkend blahorečenia – blahorečenie Anny Kolesárovej

Neprešiel ani rok od posledného blahorečenia na Slovensku a opäť Vás s radosťou pozývame na ďalšiu takúto slávnosť, tentoraz do Košíc. Božia služobníčka Anna Kolesárová z Vysokej nad Uhom, bude v sobotu 01.09.2018 počas slávnostnej sv. omše vyhlásená za blahoslavenú. Eucharistické slávenie s obradom blahorečenia bude celebrovať J. Em. kardinál Giovanni Angelo Becciu, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých, legát pápeža Františka, na štadióne TJ Lokomotiva v Košiciach o 10.00 hod. Počas celého Víkendu blahorečenia je pripravený zaujímavý duchovný aj kultúrny program, ktorý začne v piatok 31.08.2018 večernou vigíliou – S Ankou na kolenách v Dóme sv. Alžbety v Košiciach. V sobotu okrem iných vystúpia Sima Martausová a Hanka Servická na Koncerte radosti. V nedeľu o 10:30 hod. bude ďakovná sv. omša v Dóme sv. Alžbety spojená s uložením relikvií blahoslavenej Anny Kolesárovej, celebrovať ju bude Mons. Bernard Bober – košický arcibiskup – metropolita.

Katolícka charizmatická konferencia “Obnov svoje zázraky”

V mestskej športovej hale v Nitre sa v dňoch 31. augusta – 02. septembra 2018 uskutoční podujatie s názvom “Obnov svoje zázraky”. Ide o katolícku charizmatickú konferenciu, ktorú organizuje Katolícka charizmatická obnova Slovenska. Hlavným hosťom podujatia bude Damian Stayne, spoluzakladateľ komunity Cor Et Lumen Christi z Veľkej Británie. V sobotu o 18:00 hod. budú modlitby za uzdravenie všetkých chorých túžiacich po uzdravení: za veriacich i neveriacich…, za katolíkov i nekatolíkov…, za ateistov i pohanov…, za každého, kto príde v ten večer, i keď nebude účastníkom celej konferencie. V programe konferencie sú aj chvály, prednášky, adorácie, sväté omše, sviatosť zmierenia a modlitby príhovoru.

Hontfest 2018

V sobotu 01. septembra 2018 Vás pozývame do amfiteátra v Dudinciach, kde bude prebiehať v poradí už 3.ročník festivalu Hontfest 2018. Zámerom tohto kresťanského festivalu je prinášať atmosféru neba medzi ľudí. Organizátori chcú ľuďom priblížiť Boha cez hudbu, tance, divadelné scénky, svedectvá a rôzne iné aktivity. Je to príležitosť na kultúrne a duchovné pozdvihnutie celého regiónu Hont. Hlavným rečníkom podujatia bude Pavol Strežo – vedúci Spoločenstva Novej Evanjelizácie a medzi účinkujúcimi nebudú chýbať kapely Timothy, ESPÉ, Kapucíni, Tretí deň, Dominika Gurbaľová a ďalší. Program Hontfestu 2018 začína v sobotu od 13. hod.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes prinieslaVÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.