kccV nedeľu 25. marca slávime Kvetnú nedeľu a zároveň Pamätný deň zápasu za ľudské práva, ktorý nesie odkaz Sviečkovej manifestácie. Toto spojenie je tento rok ešte výnimočnejšie, nakoľko oslavujeme už 30. výročie Sviečkovej manifestácie. Navyše 25. marec je už mnoho rokov spätý s kampaňou Fóra života Deň počatého dieťaťa. Blížiaci sa víkend bude teda bohatý na významné podujatia: Pri príležitosti Dňa počatého dňa sa uskutoční konferencia Vyber si život v Rajeckých Tepliciach, v Banskej Bystrici sa bude konať Kvetný víkend a Bratislava sa naplno ponorí do osláv 30. výročia Sviečkovej manifestácie. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

Konferencia Vyber si život: Výchova a vzdelávanie k ochrane života a jeho zmyslu

„Výchova a vzdelávanie k ochrane života a jeho zmyslu“ je názov jubilejného XX. ročníka medzinárodnej konferencie Vyber si život, ktorá sa uskutoční v dňoch 23. – 24. marca 2018 v Rajeckých Tepliciach ako jedno z hlavných podujatí v rámci kampane 25. marec – Deň počatého dieťaťa. Organizátormi sú Fórum života a Áno pre život. Na konferencii vystúpia hostia ako Mons. Marián Bublinec, Luis Peral Guerra, Hanna Klaus, Pavol Hudák a mnohí ďalší. Súčasťou programu bude aj odovzdávanie ceny Antona Neuwirtha za ochranu života.

Kvetný víkend v Banskej Bystrici

Diecézne centrum mládeže MAJÁK organizuje aj v roku 2018 akciu “Kvetný víkend”. Je to stretnutie mládeže Banskobystrickej diecézy s otcom biskupom Mons. Mariánom Chovancom. Zúčastňujú sa ho mladí aj z iných diecéz Slovenska. Je to jediné víkendové stretnutie mladých počas Kvetnej nedele na Slovensku. Programová štruktúra stretnutí je inšpirovaná Svetovými dňami mládeže. Pozostáva zo svätých omší, modlitieb, katechéz, workshopov na rôzne témy, skupiniek i umeleckých predstavení. Cieľom je sprostredkovať mladému človeku stretnutie so živým Bohom skrze spoločenstvo mladých i tých, ktorí sa mládeži venujú. Diecézne stretnutie mladých s otcom biskupom sa bude konať na Strednej priemyselnej škole Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici od piatku 23. do nedele 25. marca. Účastníci sa môžu tešiť na ThLic. Jána Krausa a kapelu ESPÉ. Kvetný víkend 2018 sa bude niesť v myšlienke : “Neboj sa, Mária, našla si milosť u Boha.” (Lk 1,30)

Oslavy 30. výročia Sviečkovej manifestácie

V nedeľu 25. marca 2018 si pripomíname 30. výročie Sviečkovej manifestácie. Pred tridsiatimi rokmi Sviečková manifestácia otriasla vtedajšou spoločenskou a politickou situáciou a stala sa predzvesťou veľkých zmien. Od piatku 23. marca do nedele 25. marca budú prebiehať viaceré podujatie v príležitosti 30. výročia Sviečkovej manifestácie. V piatok 23. marca o 19.00 sa bude sláviť v kostole u Kapucínov mládežnícka sv. omša, po ktorej sa uskutoční sviečkový sprievod k pamätníku Sviečkovej manifestácie. Na sobotu 24. marca o 15.30 je pripravená rekonštrukcia Policajného zásahu proti Sviečkovej manifestácii 1988. Oslavy vyvrcholia v nedeľu o 18.00 spomienkovým stretnutím pri pamätníku Sviečkovej manifestácie na Námestí Eugena Suchoňa v Bratislave.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje. Zo zaujímavých článkov sme pre vás tento týždeň vybrali Kázeň otca Mariána Kuffu k udalostiam posledných dní a Pápež slávil storočnicu stigmatizácie sv. Pia z Pietrelčiny v San Giovanni Rotondo.