v-bratislave-vytvorili-retaz-s-nazvom-hrdi-na-rodinu-3-676x451Najväčšia púť na Slovensku – púť na Mariánsku horu v Levoči – je za nami, niet však dôvod na smútok – čakajú náš mnohé ďalšie letné podujatia. Z podujatí na najbližšie dni sme vybrali EMfest na Starých Horách, Hrdí na rodinu v Bratislave a Pútnickú konferenciu Nové svitanie na Skalke pri Trenčíne. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

EMfest 2018

Katolícke spoločenstvo EMfest tím Vás srdečne pozýva na podujatie inšpirované Mladifestom v Medžugorí s názvom EMfest – Eucharistia a Mária. Témou 12. ročníka EMfestu je NAKONIEC MOJE NEPOŠKVRNENÉ SRDCE ZVÍŤAZÍ. Na EMfeste nebudú chýbať prednášky, svedectvá, sv. omše, adorácie, sv. ruženec či sv. spoveď. Celý program bude popretkávaný jedinečnou hudbou a spevom. Hlavnými prednášajúcimi budú: otec Matúš Marcin (exorcista), otec Mikuláš Tressa (CSsR), otec Pavol Noga, otec Peter Staroštík, salezián otec Anton Červeň a sestra Renáta Bezáková. EMfest 2018 sa bude konať na Starých Horách od piatku 13. júla do nedele 15. júla.
Hrdí na rodinu 2018

V sobotu 14. júla sa v Bratislave uskutoční pochod Hrdí na rodinu 2018. Poslaním podujatia je rozšíriť na Slovensku radosť, ktorú môže dať rodina a manželstvo deťom a manželia medzi sebou navzájom. Sprievodný program pochodu začne už o 10.00 v Kapucínskom kostole na Župnom nám. v Bratislave, kde si budete môcť vypočuť prednášky manželov Baránkovcov, Gašperovcov a vypočuť si koncert klasickej hudby manželov Blahutovcov. O 12:45 hod. bude mať sv. omšu v kapucínskom kostole otec Marián Kuffa. Samotný pochod Hrdí na rodinu začne o 14:30 hod. na Hodžovom námestí v Bratislave.
Konferencia Nové svitanie 2018

V sobotu 14. júla začína v poradí už šiesty ročník katolíckej pútnickej konferencie Nové svitanie. Tento ročník konferencie sa bude niesť v duchu: “Neboj sa, maličké stádo, lebo vášmu Otcovi sa zapáčilo dať vám kráľovstvo” (Lk 12,32). Na Novom svitaní sa opäť zíjdu mladší aj starší, deti aj celé rodiny, aby ako jedno spoločenstvo zakúsili krásy a bohatstvá katolíckej Cirkvi. Na konferencii bude vystúpia viacerí vzácni hostia – generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, katolícky kňaz z Ugandy o. John Bashobora, známy minorita, exorcista a exercitátor o. Elias Vella OFMconv a ďalší. Konferencia Nové svitanie sa koná na Skalka pri Trenčíne od soboty 14. júla do stredy 18. júla.