300_bez1Slávnostná prezentácia DVD filmu Všetky moje deti režiséra Ladislava Kaboša bude spojená s opätovnou  projekciou na filmovom plátne v kine Lumiere v Bratislave, špitálska 4, v nedeľu večer 12.10.2014 od 20.15. za účasti tvorcov. Vstupenky sú ešte v predaji.

Vo vestibule kina Lumiere bude  možné zakúpiť v predajni Klapka  DVD za zvýhodnenú cenu. Na DVD okrem filmu sú aj bonusy: krátky film Ako to všetko začalo a Fragmenty rozhovorov s farárom Mariánom Kuffom. Tu sa dozvieme, čo Mariána Kuffu na vystúpení Rómov v Žakovciach najviac  potešilo, kedy mu vstúpila „slza do oka“ aj prečo nemohol odmietnuť  pozvanie do tanca.  „Do bonusov sme zaradili odpovede na otázky, na ktoré sa nás diváci  najčastejšie pýtali, je tam aj isté „know how“   z práce v osadách a rôzne inšpiratívne myšlienky, ktoré do 90 minútového filmu nebolo možné strihnúť ,“ prozradil režisér Ladislav Kaboš. „Vo filme zazněla jedna veta – a tu si diváci vypočujú aj kontext, v ktorom to bolo vyslovené. Mnohí tak pochopia, koľko vecí sa „strihom“ niekedy vytratí.  Pre režiséra nie je vždy  ľahké vybrať tú najpodstatnejšiu vetu“, vysvětluje  producentka a scenáristka Svatava Mária Kabošová.

DVD rozhodne nebudeme krstiť, tj. polievať  šampaňským a nepozývame ani „kmotrov“ – devalváciu slova „krst“ nechceme podporovať. Slávnostnou prezentáciou DVD chceme predovšetkým  poďakovať všetkým, ktorí pripseli k vysokej návštevnosti filmu v kinách a podnietili tak zmenu kultúry na Slovensku. Diváci sa začali zaujímať o slovenské filmy, dokumenty a pomáhajú tak domácim tvorcom “ dodáva.

DVD bude možné od 14.10.  objednávať aj on-line na www.vsetkymojedeti.eu. Slovenská televízia uviedla  24.9. 2014 skrátenú 52 minútovú  verziu filmu – príbeh rómskej misie  s názvom „Moje rómske deti“ a Dvojka prvýkrát v sledovanosti „porazila“ aj detektivku na Jednotke. Film si na televíznej obrazovke pozrelo 168 000 divákov. Film Všetky moje deti má na svojom konte už veľa úspechov a jeho príbeh zďaleka nekončí a 22.10.2014 sa bude premietať aj na podujatí Filmobranie v Prievidzi.