Svätý Otec dnes oslavuje svoje narodeniny – má 77 rokov. Všetci čitatelia internetového portálu www.vyveska.sk majú možnosť pripojiť sa k blahoželaniam, ktoré budú nakoniec vytlačené a zaslané Svätému Otcovi. Najkrajšie blahoprianie bude odmenené knihou o živote kardinála Bergoglia. Napísať ich môžu na oficiálny profil Vyveska.sk na sociálnej sieti Facebook. “Už od zvolenia kardinála Bergoglia za pápeža s nadšením sledujeme jeho kroky a spoločným blahoželaním by sme chceli so Svätým Otcom aspoň takto symbolicky osláviť jeho jubileum,” pozýva všetkých záujemcov projektová manažérka portálu www.vyveska.sk Miriam Kuzárová.

Jorge Mario Bergoglio sa narodil 17. decembra 1936 v Buenos Aires v Argentíne. Počas svojej duchovnej služby sa dlhodobo zasadzoval za práva chudobných. Otvorené srdce pre chorých, chudobných a trpiacich mu ostalo aj ako kardinálovi Buenos Aires. Trinásteho marca 2013 bol zvolený za pápeža a už od začiatku svojho pontifikátu priťahuje veľkú pozornosť médií svojou bezprostrednosťou, pokojom a odvahou. Už počas svojho prvého roka v úrade pápeža  bol bývalý argentínsky kardinál redaktormi časopisu Times vybraný ako osobnosť, ktorá mala v roku 2013 najväčší vplyv na svet.

Portál Vyveska.sk prišiel s nápadom pripraviť Svätému Otcovi malý darček, ktorý by vyjadroval, čo pre Slovákov znamená, preto inicioval možnosť spoločného blahoželania. “Veľký počet úprimných blahoželaní jasne hovorí o tom, že Slovákom Svätý Otec prirástol k srdcu a myslia na neho vo svojich modlitbách,” dodáva Kuzárová. Najkrajšie prianie bude navyše odmenené knihou Pápež František – Rozhovory s Jorgem Bergogliom, www.vyveska.sk.

Portál www.vyveska.sk je internetový portál, ktorý sa venuje kresťanským podujatiam a monitorovaniu kresťanským správ.